Closed Litter Box Cézar White
This litter box offers a complete solution for your cat with a closed design that combines privacy and hygiene. Thanks to the high walls, there is no risk of spilling or messing, ensuring a cleaner environment. The inner tray makes cleaning easier, while the ingenious lid facilitates daily scooping and refilling.
The litter box has a low entry that provides easy access for cats of all generations and sizes. There is a convenient storage space for the brush and scoop, and the easy-to-grip sides ensure a firm hold. The design is scratch-resistant and UV-resistant, made from high-quality plastic for long-term use. The stable base prevents tipping, and the litter box is easy to clean with warm soapy water.
| Merk | Vadigran |
| Type | Kattenbak |
| Materiaal | Plastiek |
| Kleur | Wit |
| Afmeting | 75.7 cm x 45 cm |
| Productlijn | Toilet & toebehoren |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 45 cm |
| Gewicht | 4.24 kg |
| Productgroep | Toilet & toebehoren |
| Artikelnummer | 20721 |
Loading reviews...
Description
Closed Litter Box Cézar White
This litter box offers a complete solution for your cat with a closed design that combines privacy and hygiene. Thanks to the high walls, there is no risk of spilling or messing, ensuring a cleaner environment. The inner tray makes cleaning easier, while the ingenious lid facilitates daily scooping and refilling.
The litter box has a low entry that provides easy access for cats of all generations and sizes. There is a convenient storage space for the brush and scoop, and the easy-to-grip sides ensure a firm hold. The design is scratch-resistant and UV-resistant, made from high-quality plastic for long-term use. The stable base prevents tipping, and the litter box is easy to clean with warm soapy water.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Kattenbak |
| Materiaal | Plastiek |
| Kleur | Wit |
| Afmeting | 75.7 cm x 45 cm |
| Productlijn | Toilet & toebehoren |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 45 cm |
| Gewicht | 4.24 kg |
| Productgroep | Toilet & toebehoren |
| Artikelnummer | 20721 |
Reviews
Loading reviews...