The Vadigran Maro litter box is a practical and simple open litter box with a raised rim. This litter box is finished in the fresh color green and is made of sturdy plastic. With dimensions of 43 cm long, 31 cm wide and 12 cm high, it offers enough space for your cat to do its business.
The litter box has a rim that helps prevent litter from being kicked out. The open design makes it easy for cats to get in and out and provides a good overview. The box is lightweight (only 0.38 kg) and easy to move and clean.
This litter box is suitable for daily use and fits into any interior. The smooth plastic surface can be easily wiped with a damp cloth. For optimal hygiene, we recommend regularly changing the litter and cleaning the box.
| Merk | Vadigran |
| Type | Kattenbak |
| Materiaal | Plastiek |
| Kleur | Groen |
| Afmeting | 12 cm x 31 cm |
| Productlijn | Toilet & toebehoren |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 43 cm |
| Gewicht | 0.38 kg |
| Productgroep | Toilet & toebehoren |
| Artikelnummer | 25609 |
Loading reviews...
Description
The Vadigran Maro litter box is a practical and simple open litter box with a raised rim. This litter box is finished in the fresh color green and is made of sturdy plastic. With dimensions of 43 cm long, 31 cm wide and 12 cm high, it offers enough space for your cat to do its business.
The litter box has a rim that helps prevent litter from being kicked out. The open design makes it easy for cats to get in and out and provides a good overview. The box is lightweight (only 0.38 kg) and easy to move and clean.
This litter box is suitable for daily use and fits into any interior. The smooth plastic surface can be easily wiped with a damp cloth. For optimal hygiene, we recommend regularly changing the litter and cleaning the box.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Kattenbak |
| Materiaal | Plastiek |
| Kleur | Groen |
| Afmeting | 12 cm x 31 cm |
| Productlijn | Toilet & toebehoren |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 43 cm |
| Gewicht | 0.38 kg |
| Productgroep | Toilet & toebehoren |
| Artikelnummer | 25609 |
Reviews
Loading reviews...